עיצוב פנים בגדרה

המושבה גדרה מכונה "מושבת הביל"ויים" כשהיא המושבה היחידה אשר הוקמה על ידי אנשי ביל"ו. המושבה, שהוקמה עוד בשנת 1884, מיצבה עצמה כאחד מהישובים האיכותיים שיש לאזור השפלה להציע.
מוזיאון הבילויים גדרה

גדרה - רקע

הישוב הוכרז כמועצה מקומית שנה אחרי קום המדינה בשנת 1949. המושבה פרוסה על גבי שבע גבעות המגיעות לגובה מרבי של 80 מטרים ובכך מאפשרת תצפית ברורה ונקייה להרי יהודה. בשטחה ניתן למצוא שטחים ירוקים רבים במיוחד בחלקה הצפוני והמערבי.

החל משנות ה-2000 נהנתה גדרה מהקמתן של מספר שכונות חדשות בתחומה. הקמת שכונות אלו זימנה אל העיר זוגות צעירים ופרויקטים רבים של משפרי דיור. הצמיחה הרחבה של התושבים במושבה, יחד עם הקמתן של דירות חדשות, זימנה באופן טבעי גם פרויקטים רבים של עיצוב פנים.

בסמל העיר ניתן להבחין בהתייחסות שיש לכך שהמושבה הוקמה על ידי אנשי ביל"ו. בין היתר במרכז הסמל מצוירים הרי יהודה הנשקפים מכיוון המושבה הגבוהה.

הנוף מהמושבה – אל תוותרו על מרפסת

למול העובדה שגדרה נמצאת בגובה והרי יהודה נשקפים ממנה, אין ספק שלמשפחות הצעירות המגיעות לגור במושבה שווה יהיה להתמקם בקומה כמה שיותר גבוהה וזאת בכדי ליהנות מהנוף המרהיב. נתונים אלו הופכים את המרפסות בישובים כמו גדרה לאלמנט חשוב בכל בית.

למה תשמש המרפסת?

כשאתם ניגשים יחד עם מעצב הפנים לתכנן את המרפסת, חשוב להגדיר בצורה מדויקת מהם הצרכים מהמרפסת שלנו. אם נרצה שהמרפסת תאפשר גם אירוח של חברים ומשפחה לארוחות, בימים שמזג האוויר מאפשר זאת, חשוב לדאוג ולרכוש שולחן עמיד וחזק עם כיסאות. במקרים ותרצו לשמור על המרפסת אך ורק כמרחב וחלל פתוח למנוחה, אז ניתן לבחור בריהוט נמוך ונוח. לצד כל אלו יש ובמקרים שבהם מדובר במרפסות רחבות אלו הופכות גם למקום אחסון. אז חשוב להתאים למרפסת יחידות אחסון נוחות ועמידות אותן ניתן למצוא ברשתות מובילות לעיצוב הבית.

ריצוף המרפסת

בחלק ניכר מהמקרים ניתן לרצף את המרפסת באותם אריחים בהם השתמשנו לריצוף הבית. במקרים והמרפסת אף מקורה, מומלץ להוסיף שטיח עשוי כותנה או PVC (חומר קשיח ועמיד לרטיבות לו שימושים מגוונים בתעשיות רבות) שאותו ניתן לנקות בקלות ויעילות. שימוש נוסף שמומלץ הם אריחים דמויי עץ המעניקים למרפסת מראה חם, נעים ומזמין והן מומלצים לרוב במרפסות קטנות יחסית. את קירות המרפסות ניתן לעטר בתמונות או לחלופין לחפות גם אותם בקורות עץ ועליהן לתלות עציצים לנוי או בעבור גידול צמחי תבלין. אם המרפסת מספיק רחבה ניתן אף להוסיף לחלק ממנה דשא סינטטי, שעל גביו ניתן ליצור פינת משחקים לילדים ופינת זולה נחמדה.

תאורה במרפסת

לתאורה חשיבות רבה בחלל המרפסת למול כך שנרצה ליהנות מהנוף במרפסת גם בשעות החושך והליל. בין היתר, ניתן לשלב במרפסת פנסים עומדים המפיצים אורך רך ולתלות שרשראות תאורה לאורך ורוחב המרפסת. במקרים ואין במרפסת נקודות חשמל נוחות ניתן לעשות שימוש בנורות לד המופעלות בעזרת סוללות ובכך למקם התאורה מבלי להיות תלוי בחסדי שקעי החשמל.