עיצוב פנים – מה זה ומי צריך את זה?

במסגרת פרויקט של בנייה או שיפוץ ישנו החלק הנוגע לעיצוב פנים החלל. מדובר בשלב בו אנו נותנים ביטוי ליצירתיות שלנו, יחד עם אנשי מקצוע בתחום, וזאת בכדי שנוכל ליהנות ולהרגיש בטוח ונוח בחלל בו אנו חיים ועובדים.

עיצוב פנים - הכל עניין של תכנון נכון

תחום עיצוב הפנים הינו תחום העוסק בתכנון, שינוי ושיפוץ של חללים פנימיים במבנים.  מדובר בתחום התמחות המגיע מתוך עולם האדריכלות, ולכן במשרדי אדריכלות רבים ניתן להבחין במחלקות ייעודיות האמונות על תחום זה בלבד.

אלו העוסקים בעיצובם של החללים הפנימיים לוקחים בחשבון כמובן את צרכיהם הפיזיים, הנפשיים והרוחניים של אלו הגרים בחלל או אלו המבקרים בו, במקרים בהם מדובר במבני ציבור, מקומות בילוי או כל מבנה אחר. הדבר מקבל ביטוי באלמנטים הנוגעים לתאורה בחללים, שימוש בצבעים, אופן סידור הרהיטים ובעצם בעולם שלם ומגוון שיש לתחום עיצוב הפנים להציע.

למי מיועד עיצוב פנים?

בשאלה למי עיצוב הפנים מיועד או מי בעצם צריך זאת, התשובה בהחלט ברורה – לכל אדם בעל נכס או כזה המחזיק בנכס ומעוניין להפוך את החלל בו הוא חי או עובד לנוח, נעים ופונקציונלי עבורו.

על מנת לחדד את הצורך בשימוש במעצבי פנים ניתן לקחת כדוגמה את החשיבות הרבה שיש בכניסה של אור טבעי לחלל הבית. מעצבי הפנים ידעו לתת מענה פונקציונלי ועיצובי לסוגיה זו תוך התחשבות ברצונו של הלקוח המעוניין, למשל, בניצול מרבי של כניסת אור טבעי לחלל, אך כזה שיאפשר שהות נעימה ולא בכניסה מסיבית של אור שיכולה להעיק ולגרום לשהות בחלל בשעות היום להפוך ללא נעימה. כאן באה לידי ביטוי יכולתו של מעצב הפנים שידע לתת פתרונות מעשיים ועיצוביים לסוגיה תוך שימוש בחלונות מותאמים, וילונות והארת מוקדי תאורה בחלל בתאורה עדינה.

עבור רבים אחרים הפך החלל בו הם חיים וגרים מקום בו חשוב לייצר עבורם הרמוניה נפשית, רגשית ורוחנית. רצונם בכך הביא רבים ממעצבי הפנים להרחיב התמחותם ואף להכיר מקרוב את תחום הפנג שווי המגיע מסין ושם לו כמטרה לארגן את החפצים, הרהיטים והמבנים באופן שיתמזג ויגיע להרמוניה עם הטבע סביב.

לאלו ביניכם הנמצאים לפני בנייה של בית או לפני שיפוץ יסודי יש כמובן לקחת בחשבון את נושא עיצוב הפנים מהרגע הראשון. בין היתר, בכדי לתת מענה לצרכים העיצוביים להם נרצה לתת ביטוי ובכדי שניתן יהיה לממשם, באמצעות מעצב פנים, חשוב כמובן לדאוג כבר בשלב הראשון של הבנייה או השיפוץ, שמעצב הפנים שבחרנו ידע להדריך את אנשי המקצוע השונים בהכנה נכונה של התשתיות וזאת בכדי שהמטרה העיצובית לה אנו שואפים תוכל להתממש בצורה הטובה ביותר.

אהבתם? - שתפו...