מעצבת פנים בראשון לציון

העיר ראשון לציון מהווה את העיר הרביעית בגודלה בישראל, דבר מעניק לה מעמד חשוב בקרב ערי המרכז. סיפורה וייחודה של העיר מהווה בהחלט השראה עבור עבודתם של מעצבי פנים בראשון לציון.
מדרחוב רוטשילד בראשון לציון

ראשון לציון – רקע

ראשון לציון נוסדה בשנת 1882 והוכרזה כעיר בשנת 1950. בעבר הוגדרה העיר כחדר השינה של מטרופולין תל אביב, אך עם הזמן מעמדה של העיר התחזק וכיום מצויים בה שטחי מסחר ותעסוקה רבים.

בראשית הקמתה הייתה העיר מושבה חקלאית ציונית, כשהיא המושבה הראשונה שהקימו אנשי העלייה הראשונה. ב-1920 הוכרזה העיר כמועצה מקומית וב-1950, כאמור כעיר. בסוף שנות ה-90 התרחבה העיר בשטחה לכיוון מערב וצפון בצורה ניכרת ובולטת לעין ובכך הפכה לעיר הרביעית בגודלה במדינה.

למול העובדה שדגל ישראל עוצב בעיר, מהווה סמל העיר אייקון בולט של העיר שיודע לספר את סיפורה. סמלה נוצר עוד בשנת 1942 בזמן בו החלה ראשון לציון את צעדיה לקראת התפתחותה כעיר. בסמל העיר ניתן להבחין במספר מרכיבים מעולם החקלאות אשר היו בעבר מקורות ההכנסה העיקריים של התושבים.

אז מה כולל סמל העיר? בין היתר ניתן להבחין בציור של גפן ואשכול ענבים – עדות לגידולי הכרמים ותעשיית היין שהתפתחה בעיר, ציור של באר עם דלי מים – מסמלים את הבאר הראשונה בעיר, עץ הדר על פרותיו – מסמל את הפרדסים שנטעו בראשון לציון בתקופה בה הייתה מושבה, שדות – לסימול שאר גידולי השדה במקום וביטוי לנופה ולבסוף – בניין התעשייה והעשן הבאים לסמל את התעשייה בעיר המאפיינת אותה כיום.

עיצוב חללי תעשייה

למול כך ששטחים רחבים בראשון לציון הוקצו למרחבי תעשייה, זכו מעצבי פנים בראשון לציון ובאזור המרכז להפנות זמן ועמל רב מהידע המקצועי שלהם בכל הנוגע לעיצוב של חללי תעשייה שונים בעיר.

עיצוב ותכנון של מבנים וחללי תעשייה מהווה את אחת המשימות המרכבות עבור מעצבי פנים ואדריכלים. מבני התעשייה אמורים, בראש ובראשונה, למלא פונקציה מסוימת כשבהם שוהים לאורך שעות רבות עובדים הזקוקים לתנאי עבודה הולמים ומאפשרים, בין אם בחלל רחב עבורם ועבור המכונות ואמצעי הייצור וההובלה, מציאת פתרונות כנגד רעש, פליטת חום, חומרים מזהמים ועוד.

על מעצבת פנים בראשון לציון להכיר מקרוב, בכל פרויקט של עיצוב פנים חללי תעשייה, את החברה המזמינה – מאפייניה הייחודים והצרכים מחללי התעשייה השונים שלה. בין היתר חשוב שמעצב הפנים יכיר את סוגי המוצרים שהחברה מנפיקה בחללי התעשייה שלה – את גודלם, הנפח שלהם, משקל או כל מאפיין אחר. יש להבין את אופן ייצור המוצרים, הצורך בחללים להרכבת המוצרים, אריזתם, אחסון כמויות המלאי, היקף אנשי המכירות, המיקום הגאוגרפי של חללי התעשייה ועוד.

בהתאם למידע מקדים זה ניתן לאפיין את החברה ובכך לאפשר למעצב הפנים את המידע לו הוא זקוק על מנת לעצב עבור החברה את חללי תעשייה העומדים בכל הסטנדרטיים הבטיחותיים תוך ניצול מרבי של החללים ולאפשר להם להפוך לחלל עבודה נעים ובו גם נראות ויופי שיש בהם לתרום למצב רוחם של העובדים.

אם אתם מחפשים מעצבת פנים בראשון לציון, אתם מוזמנים ללחוץ על הכפתור למטה, להשאיר את פרטיכם ומאיה תחזור אליכם בהקדם האפשרי.